DM BOŚ dodał Asbis i Vindexus do 'top picks' na nadchodzący miesiąc

DM BOŚ dodał Asbis i Vindexus do 'top picks' na nadchodzący miesiąc

Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy Domu Maklerskiego BOŚ dodali Asbis i Vindexus. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie GTC, Celon Pharma i Pelion.

Według analityków, w następnym miesiącu lepiej od rynku mogą zachować się następujące spółki: 11 bit studios, Asbis, ASEE, Budimex, Emperia, Ergis, JSW, Lotos, LSI Software, Marvipol, Medicalgorithmics, Mercator, Neuca, OEX, Robyg, Sanok, Synthos, Trakcja, Vindexus, Vistula. 

Z kolei spółki, których notowania mogą być gorsze niż zachowanie całego rynku, to: Asseco Poland, Eurocash, ING BSK, LPP, Pekao, PKN Orlen i Polnord. 

"W ubiegłym miesiącu wyniki uzyskane przez nasz portfel w porównaniu ze stopą zwrotu z indeksu WIG były niższe o 3,7 pkt proc. - w kategoriach bezwzględnych wartość portfela wzrosła o 73% w porównaniu z 10,7% wzrostem indeksu WIG" - czytamy w raporcie. 

Licząc od momentu powstania (czyli od końca marca 2008 r.) bezwzględna stopa zwrotu wyniosła 6 407,5% (w porównaniu do 11,7% wzrostu
indeksu WIG), co oznacza, że w ciągu ostatnich 105 miesięcy portfel przekroczył poziom referencyjny o 6 395,8 pkt proc., podał broker.