Famur ma umowę z KUKE Finance na zarządzanie wierzytelnościami

Famur ma umowę z KUKE Finance na zarządzanie wierzytelnościami

Warszawa, 16.12.2016 (ISBnews) - KUKE Finance -spółka Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) - i Famur podpisały umowę zarządzania wierzytelnościami o łącznej wartości ponad 19,5 mln zł, podała KUKE.

"To pierwsza tego typu umowa między Famurem i KUKE Finance. Mamy nadzieję na wieloletnią współpracę tak, jak ma to miejsce w przypadku kooperacji Famuru z KUKE" - powiedział prezes KUKE Finance Konrad Klimek, cytowany w komunikacie.

Famur jest klientem KUKE od 2012 r. w ramach ubezpieczeń gwarantowanych przez Skarb Państwa. Ubezpieczane były dotychczas transakcje Famuru w Rosji, Białorusi, Meksyku, Bośni i Hercegowiny oraz Indonezji.

KUKE Finance to firma faktoringowa należąca do Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych. Zajmuje się przede wszystkim finansowaniem należności zagranicznych i krajowych w ramach wszystkich dostępnych na rynku rodzajów faktoringu, ze szczególnym uwzględnieniem faktoringu pełnego, czyli z przejęciem ryzyka niewypłacalności kontrahenta.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW.