Fuzja operacyjna Alior Banku i Banku BPH. Idą zmiany dla klientów

Fuzja operacyjna Alior Banku i Banku BPH. Idą zmiany dla klientów

Pod koniec marca na klientów Banku BPH czekają duże zmiany. Już ostatecznie trafią pod skrzydła Alior Banku – ich rachunki zostaną zamienione na te z oferty Aliora, system bankowości internetowej i mobilnej również zmieni się z usługi na rozwiązania Alior Banku.

27 marca 2017 r. nastąpi fuzja operacyjna Banku BPH i Alior Banku. W tej sprawie klienci przejętej części Banku BPH otrzymują już wiadomości z wykazem najważniejszych zmian. W dokumencie nie zabrakło korekt dotyczących oferty kont, lokat czy kredytów. Zmiany dotyczą także kanałów obsługi klienta.

Wraz z 27 marca 2017 r. klienci Banku BPH (części przejętej przez Alior Bank) otrzymają dostęp do ok. 800 placówek Alior Banku, a ich docelową stroną informacyjną będzie. Korzystać będą także z bankowości internetowej i mobilnej Alior Banku, a nie Banku BPH.

Zmiana numerów kont Banku BPH

Klienci muszą także być świadomi tego, że zmianie ulegną ich numery rachunków założonych pod marką Banku BPH. To samo dotyczy numerów kont oszczędnościowych, lokat terminowych, rachunków kredytowych i kart kredytowych.

Dotychczas stosowane numery rachunków będą jednak aktywne jeszcze przez 2 lata. Oznacza to, że można będzie wpłacać środki na rachunek przy wykorzystaniu zarówno starego, jak i nowego numeru rachunku bankowego. Taka sama zasada dotyczy numerów do spłaty kredytu i zadłużenia na karcie kredytowej.

Zmiany w kontach Banku BPH

Fuzja operacyjna Banku BPH i Alior Banku wiążę się także ze zmianami w ofercie kont. Znikną wszystkie rachunki, które należały do portfolio Banku BPH. Najtańsze rachunki zostaną przemianowane w Konto Internetowe Alior Banku, a Maksymalne Konto w Konto Wyższej Jakości. Dla pozostałych rachunków zostanie utworzone nowe nazewnictwo – powstaną kategorie Kont Srebrnych i Złotych, oraz jedno Konto Private Banking zamiast kilku.

Zmiany w ofercie rachunków Banku BPH (części przejętej przez Alior Bank) od 27 marca 2017 r.

Maksymalne Konto

Konto Wyższej Jakości

Kapitalne Konto

Konto Korzystne

Dopasowane Konto

Konto Osobiste

Lubię to! Konto

Cool Konto

Sezam Student

Sezam Junior

Konto Internetowe

Konto Walutowe Private Banking

Konto Walutowe

Konto Walutowe

Sezam

Srebrny Sezam

Rachunek a’vista w PLN

Konto Srebrne

Złoty Sezam

Sezam Max

Konto Złote

Konto Osobiste Private Banking

Rachunek a’vista Private Banking w PLN

Konto Private Banking

Wraz z nową ofertą kont klienci otrzymają także dostęp do rozwiązań technologicznych dostępnych w Alior Banku, a które nie były udostępniane przez Bank BPH. Będą mogli korzystać z płatności mobilnych Blik oraz Android Pay.

Warunki cenowe w większości przypadków okażą się korzystniejsze. W przypadku kont studenckich Alior Bank zrezygnuje z pobierania opłat, a rachunki, które zostaną wchłonięte do produktów oferowanych przez Alior Bank staną się tańsze. Nie zmienią się natomiast koszty prowadzenia tych kont, które przejdą do Alior Banku w tej samej formie, ale pod inną nazwą.