Haitong Bank obniżył rekomendację Echo Inv. do 'sprzedaj', wycenę do 4,85 zł

Haitong Bank obniżył rekomendację Echo Inv. do 'sprzedaj', wycenę do 4,85 zł

Haitong Bank obniżył rekomendację dla Echo Investment do "sprzedaj" z "neutralnie", a wycenę obniżył o 37% do 4,85 zł, wynika z raportu datowanego na 25 stycznia.

W środę na zamknięciu za akcję Echo płacono 5,83 zł. 

Analitycy obniżyli rekomendację "mając na względzie istotny w ostatnim czasie wzrost kursu akcji spółki do historycznych maksimów (129% w ciągu ostatnich 12 miesięcy; 92% powyżej indeksu mWIG40). Uwzględniając ostatnie zbycie budynku Q22 na rzecz Invesco, 7 projektów biurowych na rzecz EPP oraz 7,5-procentowego udziału w EPP, analitycy Haitong oczekują, że Echo Investment będzie w stanie pozwolić sobie na wypłacenie w 2017 r. dywidendy w wysokości 0,35 zł na akcję (wewnętrzne szacunki analityków) bez szkody dla terminarza projektów realizowanych przez spółkę, jednocześnie pozostawiając jej dosyć szerokie pole manewru jeżeli chodzi o planowane wzmocnienie banku gruntów" - czytamy w komunikacie poświęconym rekomendacji. 

Co więcej, kolejne wyjścia z przyszłych projektów wkrótce po ich ukończeniu wydają się bardzo prawdopodobne i mogą pozwolić na wypłacanie dywidend również po roku 2017. Haitong uważa jednak, że taki scenariusz został ostatnio przereagowany przez rynek (firma notowana jest z 49-procentową premią w stosunku do prognozowanej wartości aktywów netto na koniec 2017 r. i 83-procentową premią w stosunku do spółek porównywalnych). 

Dodatkowo analitycy Haitong prognozują, że po wyjściu z niemal całego portfela aktywów pracujących, zysk netto Echo Investment zmniejszy się w latach 2017-2018, a NAV spadnie lekko w tym roku, by wzrosnąć jedynie nieznacznie w 2018 r. 

"Wzięcie pod uwagę ostatniej sprzedaży nieruchomości Echo na rzecz Invesco i EPP z prawie 35-procentową premią w porównaniu do ich oryginalnej wyceny modelowej Haitong oraz inwestycji, które mają zostać zrealizowane na nowo zakupionych działkach, w połączeniu z odcięciem dywidendy na akcję w wysokości 4,65 zł wypłaconej w drugim półroczu 2016, finalnie poskutkowało obniżeniem ceny docelowej akcji spółki o 37% do 4,85 zł, co implikuje 14,8-procentowy potencjał spadkowy" - podsumowano w komunikacie.