Haitong Bank obniżył wycenę Energi do 7,75 zł, nadal rekomenduje 'sprzedaj'

Haitong Bank obniżył wycenę Energi do 7,75 zł, nadal rekomenduje 'sprzedaj'

Warszawa, 20.12.2016 (ISBnews) -Analitycy Haitong Banku podtrzymali rekomendację "sprzedaj" dla Energi i obniżyli cenę docelową akcji spółki do 7,75 zł z 9,41 zł, wynika z raportu datowanego na 19 grudnia.

We wtorek ok. godz: 10:30 kurs akcji wynosił 9,3 zł, po wzroście o 2,4% wobec ostatniego zamknięcia.

"Rekomendacja została zaktualizowana, ponieważ firma poinformowała, że będzie zaopatrywać elektrownię w Ostrołęce węglem ze swojej spółki zależnej PGG, która posiada kopalnie na Śląsku, czyli dalej niż obecny dostawca, Bogdanka. To, zdaniem Haitong, pochłonie część korzyści z wyższej wyceny PGG, bo jednocześnie podniesie koszty segmentu produkcji. Co więcej, niedawno zakomunikowane plany modernizacji torów kolejowych prawdopodobnie zwiększą koszty dostaw do istniejącej elektrowni" - czytamy w komunikacie poświęconym rekomendacji.

Wzrost stopy wolnej od ryzyka zwiększył współczynnik WACC. Sprzyja to wyższym oczekiwaniom odnośnie rozwoju segmentu dystrybucji, ale jednocześnie skłoniło analityków do obniżenia ceny docelowej dla akcji spółki, podano także.

Analitycy Haitong zakładają, że Energa - podobnie jak to miało miejsce wubiegłym roku - zdecyduje o wypłacieniewielkiej dywidendy.