Konto w banku – jak założyć i które wybrać

Konto w banku – jak założyć i które wybrać

Aktualny ranking kont osobistych grudnia 2016 pomoże Ci podjąć korzystną decyzję i szybko założyć konto w banku.

Znajdziesz tutaj odpowiedź na podstawowe pytanie: jakie konto bankowe wybrać. Przeanalizuj ranking kont osobistych i młodzieżowych, porównaj korzyści, opłaty i dokonaj własnego, przemyślanego wyboru.

UWAGA! Jeśli szukasz konta firmowego zapoznaj się z tym rankingiem.

W tym artykule znajdziesz:

 1. Bankowa promocja grudnia
 2. Ranking kont osobistych grudzień 2016
 3. Najlepsze konta młodzieżowe w grudniu 2016
 4. Porady jak założyć konto w banku
 5. Plusy i minusy posiadania konta osobistego
 6. Na co zwrócić uwagę przy zakładaniu konta
 7. Moja przygoda z bankami
 8. Wszystkie aktualne konta bankowe

Bankowa promocja grudnia

Promocje w bankach polegają na tym, że za otwarcie i aktywne prowadzenie konta otrzymasz wynagrodzenie pieniężne lub cashback. W przypadku kont osobistych laur zwycięzcy za najlepszą promocję bankową grudnia przypadł dla Deutsche Banku.

Szczegółowe opisy kont – jakie konto bankowe wybrać

Żyjemy w czasach, kiedy posiadanie konta w banku jest standardem. Wiąże się to z korzyściami ale i z kosztami. Choć te drugie można umiejętnie obejść – wystarczy wybrać ofertę banku, która będzie najkorzystniejsza z Twojego punktu widzenia. Co istotne, oferty banków zmieniają się nawet kilka razy w roku dlatego warto śledzić aktualny ranking kont osobistych.

TOP 3 – najlepsze konta osobiste z rankingu

Jeśli jesteś osobą fizyczną, która nie prowadzi działalności gospodarczej i nie studiuje, to trzy poniższe konta osobiste na pewno Cię zainteresują.

1. Konto osobiste w NEST Banku

Ranking kont osobistych wygrała bezapelacyjnie oferta NEST Banku.To obecnie jedyne na rynku darmowe konto osobiste. NEST Bank oferuje za darmo:

 • założenie rachunku i jego prowadzenie,
 • wydanie karty debetowej Visa i jej użytkowanie,
 • internetowe przelewy krajowe i europejskie,
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą.

Teraz przejdźmy do minusów zwycięzcy rankingu kont osobistych. Bank nie posiada placówek stacjonarnych, co dla jednych nie będzie żadnym problemem a inni skreślą ten bank na wstępie. Minusem jest przymus korzystania z przeglądarki Internet Explorer lub Mozilla Firefox. Na innych przeglądarkach konto osobiste NEST Banku po prostu nie działa. Ponadto bankowość internetowa nie posiada opcji przelewu błyskawicznego.

A teraz profity. Konto osobiste w NEST Bank oferuje: bezpłatne konto oszczędnościowe z oprocentowaniem do 2,8% a także możliwość korzystania z usługi cashback.

Sam jestem posiadaczem tego konta dlatego mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że pod względem opłat jest to obecnie najtańsze a zatem najlepsze konto bankowe.

Jeśli chcesz założyć darmowe konto w NEST Banku, to zapoznaj się ze szczegółami oferty i otwórz konto osobiste w dosłownie 4 minuty. Wniosek online złożysz na stronie banku.

2.Konto osobiste w Millenium Banku

Na drugie miejsce w rankingu kont osobistych wskoczyło Konto 360 stopni Millenium Banku. To konto bankowe jest przeznaczone dla osób powyżej 26 roku życia (jeśli masz mniej niż 26 lat, to załóż Konto 360 stopni Student – opis w dalszej części artykułu). Konto osobiste 360 stopni oferuje za darmo:

 • otwarcie i prowadzenie konta,
 • wydanie karty płatniczej,
 • internetowe przelewy krajowe,
 • wypłaty z własnych bankomatów.

W przypadku tego konta ROR darmowe wypłaty ze wszystkich banków w kraju i za granicą, a także uniknięcie opłaty za prowadzenie konta i kartę płatniczą uaktywniają się, gdy raz w miesiącu zasilisz swoje konto osobiste kwotą 1000 złotych i raz w miesiącu wykonasz transakcję kartą płatniczą.

Dodatkowo Bank Millenium zaopatrzył konto osobiste w: pomoc medyczną, pomoc IT i pomoc techniczną dla właściciela konta za 4,99zł/m-c, aplikację do zarządzania domowym budżetem i usługę cashback. Do Konta 360 Stopni możesz założyć konto oszczędnościowe oprocentowane na 3%.

Choć ranking kont osobistych grudnia wygrał NEST Bank, to konto bankowe w Millenium jest niewątpliwie najtańszym kontem osobistym banku, który posiada placówki stacjonarne.

Jeśli konto osobiste w Ba wypełnij wniosek online i ciesz się jednym z najtańszych kont bankowych w Polsce. Co ważne, we wniosku możesz wybrać podpisanie umowy w placówce banku lub przez kuriera!

3. Konto osobiste w T-Mobile Usługi Bankowe

Podium w rankingu kont osobistych zamyka oferta T-Mobile Usługi Bankowe. Konto osobiste T-Mobile znakomicie wpisało się w rynek. Stanowiska bankowe znajdują się w największych oddziałach stacjonarnych T-Mobile, a te są praktycznie w każdym mieście powiatowym. Co do samej oferty, to T-Mobile oferuje za darmo:

 • otwarcie i prowadzenie konta,
 • wydanie karty debetowej i karty NFC,
 • internetowe przelewy krajowe,
 • przelewy błyskawiczne BlueCash,
 • trzy wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą.

Za utrzymanie karty płatniczej bank odciąga miesięcznie 6zł, chyba że dokonasz miesięcznej płatności kartą na min. 200zł. Stosunkowo niewiele, choć w Banku Millenium nie ma podanej kwoty. Z kolei w porównaniu z ofertą Banku Millenium, tutaj nie musisz mieć miesięcznych wpływów aby utrzymać darmowe konto.

Dodatkowo bank oferuje: 5% moneyback – pod warunkiem stałych miesięcznych wpływów na konto, płatności zbliżeniowe smartfonem dla klientów sieci T-Mobile, usługę cashback a także menedżera finansów.

Konto osobiste T-Mobile jest na najlepszym rozwiązaniem dla osób posiadających tam abonament telefoniczny. Można wówczas liczyć na dodatkowe upusty i łączone promocje.

Jeśli zdecydowałeś się założyć konto osobiste w T-Mobile, to wypełnij wniosek na stronie banku i ciesz się jednym z najtańszych kont na rynku.

TOP 3 – najlepsze konta młodzieżowe z rankingu

1. Konto młodzieżowe w NEST Banku

Konto dla studentów w NEST Banku równa się ofercie konta osobistego. Opis – patrz wyżej (1 miejsce w kategorii kont osobistych).

2. Konto młodzieżowe w Millenium Banku

Na drugim miejscu w rankingu kont dla studentów znalazło się Konto 360 stopni Student z Millenium Banku. Konto jest przeznaczone dla osób w wieku od 18 do 26 lat. Oferuje za darmo:

 • otwarcie i prowadzenie konta,
 • wydanie karty płatniczej,
 • internetowe przelewy krajowe,
 • wypłaty z własnych bankomatów.

Darmowe wypłaty ze wszystkich banków w kraju i za granicą uaktywniają się, gdy dokonasz choć jednej transakcji kartą płatniczą. Za prowadzenie karty płatniczej bank pobiera 4zł miesięcznie. Możesz uniknąć tej opłaty, jeśli wykonasz w miesiącu jedną transakcję kartą płatniczą.

Dodatkowo Bank Millenium zaopatrzył konto dla studentów w: aplikację do zarządzania domowym budżetem, usługę cashback a także program rabatowy “Inspiracje”. Płacąc kartą otrzymujesz rabaty w ponad 1000 punktach współpracujących z bankiem. Są to hotele, kwiaciarnie, sklepy itp. Do Konta 360 Student możesz założyć konto oszczędnościowe oprocentowane na 3%.

Jeśli przekonała Cę oferta Ba wypełnij wniosek online i ciesz się jednym z najpopularniejszych kont młodzieżowych. We wniosku możesz wybrać podpisanie umowy w placówce lub przez kuriera.

3. Konto młodzieżowe w mBanku

Trzecie miejsce w rankingu kont młodzieżowych zajął mBank z eKONTEM mobilnym. eKONTO mobilne jest kontem uniwersalnym, a więc nie tylko dla studentów! mBank oferuje za darmo:

 • otwarcie i prowadzenie konta,
 • wydanie i prowadzenie MasterCard Debit PaySIM (do płatności telefonem),
 • wydanie karty płatniczej,
 • internetowy przelew krajowy,
 • wypłaty z bankomatów mBanku, Euronet, Planet cash4you i BZ WBK.

Za wypłaty z pozostałych bankomatów w kraju i za granicą pobierana jest opłata w wysokości 3% – min. 5 zł i max. 9 zł. Kartę płatniczą dostaniesz za darmo, lecz za utrzymanie będziesz musiał zapłacić 4zł. Opłaty unikniesz wykonując transakcję kartą na kwotę min. 200zł. Jeśli wystarczy Ci możliwość płacenia telefonem, to karta płatnicza jest w ogóle zbędna.

Dodatkowo bank oferuje: usługę moneyback, cashback a także możliwość wykonywana przelewów bez podawania numeru rachunku. Wystarczy podać numer telefonu odbiorcy lub mieć go w znajomych na

Aby otworzyć konto internetowe mBa nku wystarczy że wypełnisz wniosek online (przygotuj dowód osobisty) i zaczekasz na kuriera z umową.

Jak założyć konto w banku?

Najprościej założyć konto w banku przez internet – bez wychodzenia z domu. Niektóre banki wręcz wymagają, aby konta były zakładane poza placówką stacjonarną. Jest to związane z tym, że nie angażuje się wówczas czasu pracowników w banku. Dodatkową zachętą do otwarcia konta bankowego przez Internet są promocje i gratisy, których w placówce stacjonarnej nie ma.

Aby poprawnie otworzyć konto w banku należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie banku. Bank będzie wymagał od Ciebie podstawowych informacji. Przyda Ci się więc dowód osobisty, pesel oraz podstawowe dane teleadresowe.

Gdy już wypełnisz wniosek, na Twoją skrzynkę e-mailową przyjdzie instrukcja dalszego postępowania. Zazwyczaj wygląda to tak, że jeszcze w tym samym dniu oddzwania do Ciebie konsultant z banku i ustala termin przyjazdu kuriera z umową do podpisania. Umowę oczywiście masz wcześniej do wglądu przez e-mail.

Kurier przywiezie Ci umowę, którą musisz podpisać i zaparafować z każdej strony. Dodatkowo bank może zażyczyć sobie ksera Twojego dowodu osobistego (z obu stron), które musisz dołączyć do umowy. Podpisaną mowę wkładasz do koperty, którą da Ci kurier i oddajesz mu zamkniętą.

Inny wariant podpisania umowy zakłada, że takowa przyjdzie do Ciebie pocztą zamiast kurierem. To już zależy od banku.

Gdy odeślesz umowę (oddasz kurierowi), pozostaje Ci tylko czekać na potwierdzenie otwarcia konta, co trwa z reguły maksymalnie 3-5 dni. Prawda, że proste?

Plusy i minusy posiadania konta w banku

Student/ uczeń – konto młodzieżowe

Studenci i uczniowie to grupa najbardziej uprzywilejowana. Jest to związane z tym, iż będąc studentem lub uczniem z reguły nie osiągasz jeszcze dochodów. Ponadto człowiek ma sentyment do tego, co jest pierwsze. Banki liczą na to, że będziesz długoletnim klientem swojego pierwszego banku.

Chodząc po knajpach łatwiej, prościej i taniej jest zapłacić kartą. To samo wiąże się z błyskawicznymi płatnościami przez internet. W erze smarfonów i iphonów bankowość internetowa i szybkie decyzje zakupowe są po prostu powszechne. Zwłaszcza wśród młodych ludzi. Mając konto w banku możesz również brać udział w akcjach promocyjnych typu moneyback i zbierać punkty za zakupy.