Nowy cennik w Aliorze. Uwaga na wypłaty małych kwot z bankomatów

Nowy cennik w Aliorze. Uwaga na wypłaty małych kwot z bankomatów

Z początkiem lipca zaczął obowiązywać nowy cennik w Alior Banku. Ważną zmianą są nowe zasady wypłat gotówki z bankomatów Euronet. Posiadacze Konta Internetowego, Konta Rozsądnego i Konta Rachunki w Pakiecie muszą płacić 5 zł za wypłatę w kwot niższych niż 100 zł.

Jest to druga już w tym roku zmiana opłaty za korzystanie z bankomatów w Aliorze. W marcu w części rachunków wzrosła opłata za korzystanie z bankomatów obcych z 3 do 5 zł. W Koncie Internetowym pojawiła się opłata w wysokości 5 zł za korzystanie z bezpłatnych do tej pory bankomatów Planet Cash.

Zobacz także:

Od lipca posiadacze Konta Internetowego, Konta Rozsądnego i Konta Rachunki w Pakiecie (poprzednia nazwa Rachunki Bez Opłat) muszą płacić 5 zł za wypłaty z bankomatów Euronet kwot niższych niż 100 zł. Wypłaty powyżej tego poziomu nadal będą bezpłatne.

Posiadaczom Konta Internetowego bank podniósł też minimalną kwotę transakcji, która zwalnia z opłaty za kartę debetową. Do czerwca, by nie płacić za plastik wystarczyło wykonać płatności na kwotę 100 zł. Obecnie z opłaty zwolnieni będą ci klienci, którzy wydadzą minimum 300 zł. O złotówkę – z 7 do 8 zł – zdrożały też przelewy wykonywane w placówkach.

Zobacz także:

Wkrótce podobne zmiany w opłatach bankomatowych wprowadzi Eurobank. Od sierpnia jego klienci będą musieli płacić 1,90 zł za pobranie z obcej maszyny kwot poniżej 100 zł. Obecnie posiadacze rachunków Classic, Active i Prestige mogą to robić za darmo.