Problemy klientów Alior Banku po fuzji z BPH. Bank zapewnia, że to pojedyncze przypadki

Problemy klientów Alior Banku po fuzji z BPH. Bank zapewnia, że to pojedyncze przypadki

Trudności z logowaniem się na konto i brak dostępu do środków, problemy z historią wpłat, do tego bardzo utrudniony kontakt z bankiem. Alior cały czas nie potrafi sobie poradzić z integracją bankowości elektronicznej BPH, a klienci dają upust swoim emocjom w internecie. Bank zapewnia, że wszystko działa poprawnie, a problemy dotyczą kilkuset klientów, którzy niezgodnie z procedurą logowali się na konto.

Profil Alior Banku na Facebooku od początku tygodnia zalewany jest komentarzami wściekłych klientów, na których odbiły się problemy techniczne, jakie wystąpiły w związku z fuzją z Bankiem BPH. Rzecznik Alior Banku zapewnia, że kłopoty dotyczą pojedynczych przypadków.

Zobacz także:

"Chyba sobie żarty robicie! Od 2 dni nie mogę się zalogować i wypłacić swoich pieniędzy. Jeśli do jutra rana nic się nie zmieni, to rozwiązuję umowę" - brzmi jeden z komentarzy.

"Czy coś się dzieje z SMS-kodami przy zatwierdzaniu przelewów? Od przeniesienia do Alior Banku nie mogę zrobić żadnego przelewu... Na stronie mam informacje ze SMS został wysłany, a na telefonie cisza" - skarży się jedna klientka. "Przestańcie się w końcu ośmieszać na forum publicznym i ustalcie jedną wersję dla tych konsultantów i pracowników banków, bo na tę chwilę wychodzi z tego tragikomedia!" - pisze inny użytkownik.

Jeden z klientów wyjaśnia, że jego konto zostało przejęte z Banku BPH i skarży się, że od poniedziałku nie widzi pełnej historii swojego rachunku. "Zróbcie coś z tym. 3 dni oczekiwania na załadowanie się historii rachunku to jakieś nieporozumienie" - pisze. Jak zaznacza, historii rachunku nie widzi także konsultant infolinii i zdradza, że wywołuje to u niego "bardzo duży niepokój w kwestii bezpieczeństwa środków".

"Trzeci dzień nie mogę zalogować się na konto firmowe" - pisze inny klient Alior Banku i zwraca uwagę, że na infolinii "potrafią powiedzieć tylko tyle, że rozwiązywanie problemu jest w toku". "Postanowiłem sobie, że jeśli juto nadal nie będę miał dostępu do konta, a co za tym idzie swoich pieniędzy, to w poniedziałek składam wypowiedzenie umowy" - ostrzega.

Zobacz także:

To tylko niektóre z komentarzy, jakie klienci Alior Banku zamieszczają na jego profilu facebookowym. W rozładowaniu napiętej atmosfery nie pomaga fakt, że administratorzy odpowiadają im za pomocą kilku szablonowych komunikatów, odsyłając do konsultantów i obiecując zajęcie się sprawą każdego z nich. Podsyłają też infografiki z instrukcjami, jak obsługiwać konto.

Jak jednak przekonuje w rozmowie z Wirtualną Polską rzecznik Alior Banku Juliusz Krzyżanowski, problemy dotyczą garstki klientów banku. - To są pojedyncze zgłoszenia - zapewnia. - Systemy działają, infolinia też - dodaje.

  • Dodatkowo wprowadziliśmy działania zwiększające dostępność naszych kanałów, aby odciążyć naszą infolinię i żeby nasi klienci nie czuli się pozostawieni sami sobie - podkreśla. - Oddzwaniamy też do tych, którzy z różnych względów nie mogli się połączyć z naszą infolinią - mówi rzecznik banku.

Z kolei Joanna Nagierska z działu PR banku zapewnia, że "systemy bankowości internetowej i wszystkie kanały komunikacji klienta z Alior Bankiem zostały uruchomione w poniedziałek 27 marca o godz. 6.00 i działają poprawnie". - Te i pozostałe kluczowe elementy fuzji, zapewniające bezpieczeństwo klientów i banku, zostały zrealizowane poprawnie i zgodnie z planem - podkreśla.

Na poparcie tych słów Nagierska przytacza liczby. - Z 250 tys. przenoszonych z Banku BPH aktywnych klientów indywidualnych, korzystających z bankowości internetowej przynajmniej raz w miesiącu, w ciągu trzech dni po fuzji operacyjnej do systemu bankowości internetowej Alior Banku z sukcesem zalogowało się około 200 tys. użytkowników - wskazuje.

  • Opisywane przez Pana kwestie dotyczyły wąskiej grupy klientów; około 500 klientów miało zablokowany dostęp do konta ze względu na błędne, niezgodne z procedurą logowania - wyjaśnia przedstawicielka banku.

Joanna Nagierska podkreśla, że coraz lepiej funkcjonuje komunikacja pomiędzy klientami a bankiem. - Czas oczekiwania na połączenie z infolinią Alior Banku wynosi obecnie 2,49 minuty i systematycznie się skraca - podkreśla. - Do końca tego tygodnia chcemy osiągnąć standardowy czas oczekiwania na naszej infolinii, który wynosi 90 sekund - deklaruje.

Zobacz także:

W informacji Aliora wynika, że średni czas trwania rozmowy z konsultantem na infolinii wynosi 4 minuty, a obecnie - bezpośrednio po fuzji - jest to średnio 7 minut.

Operacja przeniesienia przeszło 600 tys. kont klientów Banku BPH do systemów informatycznych Alior Banku została przeprowadzona w miniony weekend. Nie obyło się jednak bez problemów technicznych, które trwają aż do teraz. Migracja klientów jest efektem przejęcia przez Alior Bank detalicznej części Banku BPH (ale bez kredytów hipotecznych) od jego amerykańskiego właściciela.