Twórca mBanku uruchamia nowy bank mobilny

Twórca mBanku uruchamia nowy bank mobilny

ławomir Lachowski, twórca mBanku, ma w planach uruchomienie kolejnego banku. Plotki o nowym projekcie krążyły już od ubiegłego roku. Dziś wiadomo, że nowa instytucja będzie nazywała się Golden Sand Bank i ma być bankiem mobilnym.

Sławomir Lachowski jest twórcą i pomysłodawcą internetowego mBanku. Z grupą BRE pożegnał się w 2008 roku. Później trafił do Meritum Banku, a następnie do FM Banku, gdzie uruchomił internetową markę Smart Banku. Po ostatniej fali konsolidacji, dziś nie ma już śladu zarówno po Meritum Banku, jak i Smart Banku. Z kolei mBank z internetowej platformy ewoluował w stronę banku uniwersalnego.

Nowy plan Lachowskiego zakłada uruchomienie banku w pełni mobilnego. Jak ustalił "Puls Biznesu", Golden Sand Bank nie będzie miał sieci oddziałów, co oznacza, że nie będzie ponosił związanych z tym kosztów.  Ma to być platforma finansowa oferująca usługi bankowe, ale nie tylko. Zajmie się również inwestycjami i zarządzaniem finansami. Klientem docelowym ma być osoba zamożna, mająca nadwyżki finansowe do ulokowania na platformie Golden Sand Banku.